Plastická chirurgia

Otázky o silikónových implantátoch, ktoré ste sa (doteraz) hanbili opýtať

Otázky o silikonových implantátoch

Zväčšenie poprsia pomocou silikónových implantátov dnes nie je žiadnym nezvyčajným
zákrokom, ale bežnou praxou v oblasti estetickej chirurgie. Ak patríte medzi ženy, ktoré uvažujú o tomto kroku, dáme vám odpovede na otázky, ktoré nie sú vždy ľahko dostupné.
Silikónové implantáty pred vložením do tela prechádzajú komplexným procesom výroby a testovania, aby bola zaručená ich najvyššia kvalita a bezpečnosť. Patrí sem testovanie pevnosti a vodotesnosti obalu, meranie hrúbky obalu, kvalita silikónového gélu a schopnosť obalu natiahnuť sa až o 450%. Navyše, každý implantát je pred operáciou starostlivo skontrolovaný plastickým chirurgom.

Môžu implantáty zlepšiť sexuálny život?

Áno, je to možné. Štúdie naznačujú, že ženy sú po zákroku často spokojnejšie so svojím vzhľadom, čo môže mať pozitívny vplyv na ich sebavedomie a sexuálny život.

Zmení sa moja váha po operácii?

Áno, ale len minimálne. Váha implantátu závisí od jeho veľkosti, napríklad 300 ml implantát váži približne 0,3 kg. Treba však brať do úvahy aj dopad na chrbticu, najmä pri veľkých implantátoch.

Akým materiálom môžu byť implantáty plnené?

Buď fyziologickým soľným roztokom, ktorý je v USA stále populárny, alebo medicínskym silikónovým gélom, ktorý je v Európe preferovaný pre jeho prirodzenejší pocit.

Cítim, keď implantát praskne?

Pri soľnom roztoku áno, keďže prsník okamžite spľasne. U silikónových implantátov môže byť prasknutie menej zrejmé, preto sú dôležité pravidelné kontroly.

Budem mať implantáty po celý život?

Pravdepodobne nie. Životný štýl, vek a iné faktory môžu viesť k potrebe vymeniť implantáty, či už kvôli poškodeniu, zmenám veľkosti alebo tvaru prsníkov.

Je možné s implantátmi dojčiť?

Áno, implantáty neovplyvňujú schopnosť dojčenia ani kvalitu mlieka. Odporúča sa čakať aspoň šesť mesiacov po ukončení dojčenia pred podstúpením operácie.

Sú všetky implantáty rovnaké?

Nie, líšia sa veľkosťou, tvarom, profilom, typom gélu a povrchom. K dispozícii sú okrúhle aj anatomicky tvarované implantáty, rôzne projekcie a konzistencie gélu, ako aj hladké a texturované povrchy. Dva primárne tvary prsných implantátov sú okrúhle a anatomicky tvarované, tiež známe ako slzičkové. Výber vhodného tvaru by mal vždy prebehnúť v konzultácii s odborným plastickým chirurgom. Anatomické implantáty sú často preferované pre dosiahnutie prirodzenejšieho vzhľadu a jemného pozdvihnutia prsníkov, čo je ideálne najmä po dojčení. Okrúhle implantáty na druhej strane ponúkajú plnšie krivky v hornej časti dekoltu, a pritom môžu vyzerať stále prirodzene.  Tieto rozdiely umožňujú individuálny výber implantátu podľa osobných potrieb a preferencií každej ženy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *