Stomatológia

Čo je pieskovanie zubov a prečo ho absolvovať?

Čo je pieskovanie zubov a prečo ho absolvovať?

Pieskovanie zubov airflow je moderná metóda profesionálneho čistenia zubov, ktorá sa používa u zubárov a hygieničiek na odstránenie zubného plaku, zubného kameňa a povrchových pigmentácií. Táto technika využíva zvláštny prístroj nazývaný airflow, ktorý kombinuje vodu, vzduch a jemné pieskové zrná, aby dôkladne očistil povrch zubov.

Čo je pieskovanie zubov a prečo ho absolvovať? Existuje niekoľko dôvodov, prečo by ste mali absolvovať pieskovanie zubov airflow:

 

  1. Dôkladné čistenie: Pieskovanie airflow dokáže odstrániť aj tie najmenšie častice zubného plaku a kameňa, ktoré sa bežným čistením zubov neodstránia.

  2. Prevencia zubných ochorení: Odstránením plaku a kameňa sa minimalizuje riziko vzniku zubného kazu, zápalu ďasien a iných zubných ochorení.

  3. Estetické výhody: Pieskovanie zubov môže odstrániť povrchové pigmentácie a zubný povlak, čo vedie k bielšiemu a zdravšiemu úsmevu.

  4. Zlepšenie dýchania: Odstránením baktérií a plaku z ústnej dutiny môže pieskovanie zubov pomôcť zlepšiť dych.

  5. Preventívne vyšetrenie: Pri pieskovaní zubov zubár alebo hygienička môže odhaliť možné problémy s ďasnami alebo zubami, ktoré by mohli inak zostať nezistené.

  6. Zlepšenie ústnej hygieny: Po profesionálnom čistení zubov môžete lepšie udržiavať svoju ústnu hygienu doma. Čisté a hladké zuby sú menej náchylné na zvyšovanie zubného plaku, čo umožňuje lepšiu prevenciu zubných problémov.

  7. Doplnok estetických liečieb: Pre ľudí, ktorí podstúpili estetické zákroky ako zubné náhrady alebo biele plomby, pieskovanie airflow môže pomôcť udržiavať ich úsmev čistý a žiarivý.

  8. Zlepšenie sebavedomia: Mať zdravý úsmev môže zlepšiť sebavedomie a sebavedomý úsmev môže ovplyvniť vaše osobné a profesionálne vzťahy.

  9. Bezpečnosť a presnosť: Prístroje na pieskovanie airflow umožňujú zubárom a hygieničkam presnú kontrolu tlaku a prúdu piesku, čo znamená, že môžu cieľene čistiť určité oblasti zubov

Čo je pieskovanie zubov a prečo ho absolvovať?

Bielenie zubov

Bielenie zubov patrí k jedným z najpopulárnejších a cenovo dostupných kozmetických stomatologických ošetrení. Profesionálne a správne prevedené bielenie nepoškodzuje vaše zuby a ďasná. Týmto požiadavkám sa prispôsobuje aj naša ambulancia dentálnej hygieny. Rezervujte si svoj termín na belší úsmev ešte dnes.

Bielenie zubov ako cesta k žiarivému úsmevu.

Viac info

Je dôležité podotknúť, že pieskovanie zubov airflow by malo byť doplnkom pravidelného čistenia zubov a preventívnych návštev u zubára. Aj keď je táto metóda veľmi účinná, nemala by nahrádzať správnu ústnu hygienu doma, vrátane pravidelného čistenia zubov zubnou kefkou a dentálnou niťou. Vždy je dôležité diskutovať o vhodných postupoch a liečbe so svojím zubným lekárom alebo hygieničkou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *